فرمانداری بندرترکمن
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > پیام فرماندار شهرستان ترکمن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار بخشداری ها / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > پیام فرماندار شهرستان ترکمن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام فرماندار شهرستان ترکمن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی


24 آبان 1399. نويسنده: بندرترکمن

پیام فرماندار شهرستان ترکمن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 سیدصادق شیرنگی فرماندار شهرستان ترکمن در پیامی ۲۴ آبان ماه فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ متن پیام به شرح زیر است:
"بسمه تعالی
برای یک ملت، خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سر و کار نداشته باشند و برای یک فرد، توفیق عظیمی است که با کتاب مأنوس و همواره در حال بهره گیری از آن یعنی آموختن چیزهای تازه باشد. مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
كتاب‌، روزنه ای به‌ سوي‌ نور و روشنایی و جهان‌ گسترده‌ي‌ دانش‌ و معرفت‌ است‌ و كتاب‌ خوب‌، وسیله ای است برای رسیدن به كمال‌ بشري‌.
 کتاب‌ها، محصول دانش و تجربه بشر و حاوی اطلاعات و دانش‌هایی هستند که ممکن است در لحظه‌لحظه‌های زندگی برای تصمیم‌گیری بهتر، قضاوت درست‌تر و رفتار عاقلانه‌تر به کمک انسان بیایند.
کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز بر مبنای کتاب، خواندن و مطالعه شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تامل، تحقیق و تدبر در آن بود.
مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه های اصلی فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر مهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.
اینجانب فرارسیدن هفته کتاب،کتابخوانی  و کتابدار را به همه اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب، کتاب‌خوانان، کتاب‌داران و مردم شریف شهرستان ترکمن تبریک عرض نموده و امیدوارم با ترویج برنامه‌های کتابخوانی؛ این فرهنگ در بین مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان نهادینه شود.
سیدصادق شیرنگی
فرماندار شهرستان ترکمن"
 


بازگشت