فرمانداری بندرترکمن
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی
صفحه نخست > اخبار ادارات / اخبار فرمانداری / اخبار بخشداری ها / اخبار شهرستان / اخبار ویژه / گالری تصاویر > نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی

نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی


27 اسفند 1398. نويسنده: بندرترکمن

                                    نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی

نشست فرماندار شهرستان بندرترکمن با فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه  شهرستان در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا بعدازظهر امروز سه شنبه 27 اسفند در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  شهرستان بندرترکمن؛ الیاس هیوه چی فرماندار  در این نشست بر اهمیت نقش رسانه ها در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکید و افزود: مسئولیت اصحاب رسانه، انتشار اخبار درست و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم است لذا انتظار داریم در وضعیت بحرانی کنونی همه افراد جامعه برحسب وظیفه انسانی در کنترل این بیماری تلاش کنند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان در جهت کنترل بیماری کرونا افزود: بلافاصله بعد از انتخابات به جهت ماهیت بیماری کرونا که در تجمعات به سرعت منتقل می شود تعطیلی بازارماهی، بازار هفتگی،بازار دام، بازارچه اسکله و ستاره بندرترکمن در دستور کار قرار گرفت و در واقع تعطیل کردن بازارهای عمده شهرستان پاشنه آشیل پیشگیری از شیوع این بیماری بود.
وی افزود: در حال حاضر وضعیت شهرستان ما سبز است و نسبت به شهرستان های مجاور میزان تهدید کمتر است و این نشان دهنده اثر اقدامات انجام شده و درحال انجام است.
هیوه چی با اشاره به ناشناخته بودن این ویروس افزود: افکار عمومی بایستی تنویر و توصیه های بهداشتی صحیح منتشر شود.

نماینده عالی دولت افزود: ابلاغ ممنوعیت پذیرش مسافر در خانه های مسافر و سوئیت های شخصی به میراث فرهنگی، تعطیلی آرایشگاه های زنانه و پرهیز از تجمع در آرایشگاه های مردانه و در صورت عدم رعایت پلمپ واحد متخلف، تعطیلی قهوه خانه ها، حوزه های علمیه و همچنین تعطیلی نماز های جمعه تا اطلاع ثانوی، تحویل ۵۰۰ پک بهداشتی به شهرداری جهت توزیع بین ساکنین حاشیه شهر، هماهنگی با خیرین جهت تامین اقلام معیشتی به افراد نیازمند در کنار کمک های معیشتی دولت از دیگر اقدامات برای پیشگیری و کنترل بیماری در شهرستان است.
وی همچنین با اشاره به این که روزانه ۵۰۰ گان و همچنین ماسک برای تامین نیاز بیمارستان توسط بخش دولتی و خصوصی افزود: نسبت به هفته های اول، درحال حاضر شدت کمبود کمتر شده است.
فرماندار در پایان تاکید کرد: اگر مردم ما با جدیت دو هفته پیش رو و تعطیلات نوروز همکاری کنند و صمن رعایت توصیه های بهداشتی در تجمعات حاضر نشوند و حتی المقدور با پیروی از کمپین در خانه بمانیم از حضور غیراضطراری در بیرون از منزل پرهیز کنند ان شاا.‌.. تا پایان فروردین شاهد قطع زنجیره این بیماری و کنترل ویروس کرونا در شهرستان خواهیم بود.

نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی

 

نشست فرماندار شهرستان بندر ترکمن با فعالان فضای مجازی

 

 


بازگشت